آیا باید فریمور دستگاهتان را آپدیت کنید؟
تاریخ انتشار : 1397-01-18فریمور چیست؟

به طور کلی می توان گفت میان افزار یا نرم افزاری است که بر روی دستگاه ها (سخت افزار) نصب می شوند. این میان افزار یا نرم افزارها چیزی شبیه به سیستم عامل ها هستند. 

 چرا فریمور عرضه میشود:

  • اصلاح و رفع حفره های امنیتی 
  • رفع خطاها و باگ ها 
  • افزایش امنیت 
  • امکانات جدید 
  • و ... 

آیا باید فریمور دستگاهتان را آپدیت کنید؟

این که باید فریم ور دستگاه را آپدیت کنید یا خیر به نوع دستگاه و پیشنهاد سازنده آن بستگی دارد.

برای بسیاری از سخت افزار ها ، آپدیت کردن فریم ور بیشتر اوقات مفید است و باگ ها و مشکلات متعددی را برطرف می کند. به عنوان مثال سازنده حافظه SSD شما ممکن است نسخه جدیدی از فریم ور عرضه کند که عملکرد و اطمینان کار وسیله را بالا خواهد برد. سازنده کارت گرافیک هم ممکن است یک BIOS ویدیو جدید برای رفع باگ ها ارائه کند سازنده روتر مودم هم می تواند برای افزودن قابلیت های اجرایی جدید آپدیت فریم ور عرضه کند.

بسیاری از سازندگان پیشنهاد می کنند که فقط در صورت داشتن مشکلی خاص که نیاز به رفع دارد (و یا وقتی که به قابلیت جدید نیاز دارد) آپدیت فریم ور را نصب کنید. گاهی نیز سازنده تاکید می کند که شما آن را حتما نصب کنید.

برای دستگاه های دیگر آپدیت فریم ور همیشه ایده خوبی به نظر می رسد. به عنوان مثال شما همیشه می خواهید آخرین و جدید ترین نسخه فریم ور را برای دوربین دیجیتال تان داشته باشید تا جدید ترین قابلیت ها و بهترین عملکرد را داشته باشید. مایکروسافت نیز همیشه پیشنهاد می کند که آخرین فریم ور را برای دسته ایکس باکس وان دانلود کنید تا با بازی های جدید بهترین سازگاری را داشته باشد.

شما باید همیشه به پیشنهاد سازنده دستگاه توجه داشته باشید. بسیاری از سازندگان تنها در صورتی که مشکلی دارید نصب فریم ور جدید را پیشنهاد می کنند. اگر حین آپدیت کردن فریم ور دستگاه خاموش شود و یا خطایی رخ دهد راه درستی برای بازیابی دستگاه وجود ندارد و همیشه خسارتی به همراه خواهد داشت. به عبارتی دیگر فریم ور ناقص دستگاه را “بریک” می کند و آن را بلااستفاده بر دست شما می گذارد.

تحویل به موقع
ضمانت اصل بودن کالا
قیمت مناسب
مشاوره رایگان